Remont kuchni

Z remontu została jeszcze do pokazania kuchnia.  Dla mnie to najciekawszy element mieszkania zaraz po łazience. Zaprojektowałem ją tak by była ergonomiczna w użytkowaniu i by wykorzystać tą niewielką przestrzeń.  Tak jak całość mieszkania, kuchnia jest w tej samej tonacji kolorystycznej. Zmieniony został wcześniejszy układ kuchni, poprzednio  meble były ustawione w kształcie litery L, teraz szafki znajdują się po obu stronach kuchni. Ten manewr spowodował zwiększenie powierzchni szafek oraz optycznie powiększył jej powierzchnie. Ściana w głębi została naciągnięta gruboziarnistym tynkiem i pomalowana na ciemny szary kolor, który dał akcent pomieszczeniu. Zegar umieszczony na tej ścianie stał się ozdobą kuchni. W zabudowie nad zegarem znajduję się oświetlenie oraz ukryta rura od wentylacji i rura gazowa. Szafki z lewej strony, również otynkowałem by powiększyć powierzchnie ściany i nadać prostotę pomieszczeniu. Ten zabieg spowodował jakby szafki wyrastały ze ściany.  Ściany pod szafkami zostały obłożone płytą meblową "beton".

Widok kuchni od strony przedpokoju.

Po lewej stronie znalazł się piekarnik, mikrofalówka a pod nią małe cargo, na końcu jest zabudowana lodówka.  Pod szafkami wiszącymi, które są do samego sufitu zostało zainstalowane oświetlenie led.

Otynkowana ściana z zegarem.

Po prawej stronie znajduję się strefa gotowania i zmywania. Szafki kuchenne zostały umieszczone wyżej, by uzyskać wygodniejszą przestrzeń do pracy. Nad zlewem jest suszarka do naczyń. Między zlewem i kuchnią gazową w dolnej szafce znajduję się zabudowana zmywarka. Blat został wyciągnięty i oparty na nodze, jest to miejsce do spożywania posiłków dla trzech osób.

Cokoły pod szafkami zostały obłożone płytkami gresowymi.

A tak wyglądało to wcześniej, widać jak dużą różnice zrobiło nowe usytuowanie szafek.

Inne pomieszczenia z tego mieszkania

Łazienka

Pokój dzieci

Przedpokój


Wpisy Meble kuchenne