Meble młodzieżowe

Przedstawiam dalszą część mieszkania które remontowałem. Moim zadaniem było również stworzyć projekt i wykonać wszystkie meble. Jest to małe mieszkanie 44m2 i wyzwaniem było wykorzystać jak najlepiej tą przestrzeń by każdy użytkownik miał miejsce na swoje potrzeby.  W tym wpisie znajduję się pokój, który został podzielony ściankami na dwa boksy. Zostało to tak podzielone, by każde z dzieci miało swój azyl i by jedno drugiemu nie przeszkadzało. Na zdjęciu widać usytuowanie mebli oraz innych pomieszczeń.

Na początku remontu oczywiście była przerobiona elektryka, pomalowane ściany, zrobiony parapet zewnętrzny i wewnętrzny, uszczelnione okno i wymienione panele podłogowe. .

Na środku pokoju stanęło piętrowe łóżko, do którego każde dziecko, do swojego poziomu ma dostęp tylko ze swojej części. Pod dolnym łóżkiem znalazły się także dwie oddzielne duże szuflady na pościel. 

W każdej części znajduję się biurko z kontenerkiem oraz półka nad biurkiem z zainstalowanym oświetleniem LED.

Oświetlenie LED znajduje się także w części sypialnej łóżka. 

Ścianki dzielące mini pokoje wykonano z płyty meblowej i poliwęglanu by doświetlić dalszą cześć pomieszczenia w której znajduje się kuchnia. 

Wspomniane ścianki wspierają się na regałach z półkami i szafkami ubraniowymi.

Zabudowa meblowa stanęła na powierzchni 11m2, czyli 5,5m2 na jedno dziecko. Wbrew pozorom na tej powierzchni można zbudować całkiem przytulny i funkcjonalny pokój dziecka.

Ale nim wszystko stało się tak ładne było tak.

Przeciekające okna są praktycznie w całym bloku ponieważ deweloper zaoszczędził na zewnętrznych parapetach, nie ma ich praktycznie w całym bloku a tam gdzie są, to założone przez właścicieli.

Galeria zdjęć

Wpisy Pokój dla dzieci