Stolik z recyklingu

 W końcu znalazłem chwilę na pracę twórczą. Nie ukrywam, że sprawia mi ona najwięcej satysfakcji. Nowoczesne meble nie mają duszy, są podobne jedne do drugich nawet  jak wykonane są w super jakości i niespotykanym wzornictwie. 

 Właśnie robiłem małe przemeblowanie i została mi stara szafka pomalowana na biało z którą nie wiedziałem co mam zrobić. Wyrzucić najprościej, ale nie o to chodzi. Wpadłem by zrobić z niej stolik, a raczej podstawę do niego. Znalazłem chwilę w długi weekend sierpniowy na pracę twórczą.

 W szafce wyciąłem otwory i zeszlifowałem białą farbę, nie wyglądało to najlepiej. Postanowiłem okleić ją dębowym fornirem by zyskała na szlachetności. Również blat powstał ze starej płyty laminowanej z mebli rozbiórkowych, który też oczywiście został oklejony fornirem. Po oklejeniu i wstępnym wyszlifowaniu powierzchni stolik wyglądał na "za nowy". Został trochę poobijany, porysowany, zabejcowany i ponownie wyszlifowany. Dodało mu to charakteru. Na koniec potraktowałem go moim ulubionym  satynowym lakierem poliuretanowym.

Tak oto niepotrzebny grat dostał nowe życie w postaci stolika z duszą. Stolik niepodobny do niczego, jak karmnik dla ptaków lub legowisko dla kota :)


Wpisy Meble Nowe meble Stolik dębowy z recyklingu